Przekonali się, że ,,Dopalacze niszczą życie”

05.12.2017

W ramach realizowanego w Szkole Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu "Szkolnego Programu Profilaktycznego", 30 listopada br. odbyło się szkolenie poświęcone tematyce środków odurzających i substancji psychoaktywnych.

Przedsięwzięcie podzielono na dwie części. Seminarium dla kadetów Szkoły Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zostało poprowadzone przez policjanta z Wydziału Prewencji Policji w Poznaniu w ramach projektu pn. ,,Dopalacze niszczą życie”.

 

Celem spotkania było promowanie wśród słuchaczy Szkoły aktywności profilaktycznej; zapobieganie ryzykownym zachowaniom oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas pełnienia służby.

 

Omówiono kwestię zagrożeń jakie niesie za sobą zażywanie substancji odurzających i środków psychoaktywnych oraz wskazano jak ma zachować się strażak w sytuacji kiedy ma do czynienia z osobą po zażyciu środków odurzających – narkotyków bądź ,, dopalaczy”. Przybliżono również problematykę odpowiedzialności karnej w przypadku posiadania lub dystrybucji środków prawem zakazanych.

 

W drugiej części spotkania funkcjonariusz Służby Więziennej w Szamotułach zaprezentował krótki pokaz umiejętności specjalnie wyszkolonego psa do poszukiwania zakazanych substancji, który bezbłędnie wskazał narkotyki ukryte w podstawionym bagażu.

 

 

 

Please reload

OBSERWATORIUM ZAGROŻEŃ

DLA LUDZI MŁODYCH

Sekretariat Obserwatorium jest obsługiwany przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Materiał wideo został wykorzystany dzięki uprzejmości firmy Fly Promotion

ul. Słowackiego 17/11, Poznań (60-822)

tel/fax 61 663 02 21

sekretariat@ppbw.pl