Dzień bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 1 w Komornikach

16.05.2018

9 maja br. policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu wspólnie z Wielkopolskim Stowarzyszeniem Kuratorów Sądowych w Gimnazjum nr 1 w Komornikach w ramach projektu „Dwie strony sieci” zorganizowali przedsięwzięcie edukacyjno-informacyjne w zakresie zagrożeń związanych z Internetem „Dzień bezpieczeństwa”

Uczniowie klas 6 uczestniczyli w spotkaniu profilaktycznym z policjantami oraz kuratorem sądowym. Komisarz Michał Królikowski, podkomisarz Szymon Witczak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Pani Justyna Piekarska – kurator sądowa, przeprowadzili lekcje oparte na trzech blokach tematycznych tj. cyberprzemoc, odpowiedzialność nieletnich i zachowania ryzykowne osób nieletnich. W trakcie zajęć policjanci zaprezentowali również multimedialną lekcję. Uczniowie zostali zapoznani z zagrożeniami, jakie wynikają z dostępu do sieci oraz ze sposobami ochrony przed nimi.

 

Wymieniono i omówiono najczęściej popełniane przestępstwa internetowe oraz wskazano, jaka jest odpowiedzialność prawna. Omówiono również temat umieszczania w sieci wizerunku osób bez ich zgody, ośmieszania na portalach społecznościowych, hejtowania oraz stalkingu internetowego. Uczniowie uświadomili sobie, że pozornie niewinne żarty, obraźliwe słowa, mogą doprowadzić do dramatycznych sytuacji, które są nieodwracalne w skutkach. Policjanci w trakcie spotkania zwracali uwagę na pozorną anonimowość oraz nadmierną ufność.

 

Mając na celu bezpieczeństwo w sieci, policjanci cyklicznie realizują „Dni bezpieczeństwa” na terenie województwa wielkopolskiego. W działaniach biorą udział również kuratorzy sądowi, wolontariusze Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz przedstawiciele innych instytucji wchodzących w skład „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

 

 

Please reload

OBSERWATORIUM ZAGROŻEŃ

DLA LUDZI MŁODYCH

Sekretariat Obserwatorium jest obsługiwany przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Materiał wideo został wykorzystany dzięki uprzejmości firmy Fly Promotion

ul. Słowackiego 17/11, Poznań (60-822)

tel/fax 61 663 02 21

sekretariat@ppbw.pl