Dzień Bezpieczeństwa w Liceum Ogólnokształcącym nr XV

20.04.2018

16 kwietnia 2018 roku Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu w Liceum Ogólnokształcącym nr XV w Poznaniu w ramach projektu ,, Dwie strony sieci”, zorganizowała przedsięwzięcie edukacyjno-informacyjne w zakresie zagrożeń związanych z Internetem - „Dzień bezpieczeństwa”.

Akcja „Dwie strony sieci” miała na celu przedstawienie młodzieży jak wiele zalet ale też i niebezpieczeństw, czyha na młodych ludzi korzystających z sieci Internet, poprzez wskazanie profilaktycznych rozwiązań - zapewnienie im bezpieczeństwa w sieci, pokazanie jak umiejętnie się po niej poruszać i jak postępować, aby nie stać się ofiarą czy też nie łamać prawa.

 

W trakcie spotkania przekazano wiedzę dotycząca zjawiska cyberprzestępczości, sposobów jego rozpoznawania i radzenia sobie z nim w życiu codziennym; wskazano sposoby uświadamiania dzieciom i młodzieży niebezpieczeństw wynikających z beztroskiego i nieodpowiedzialnego korzystania z sieci Internet. Policjanci zwracali uwagę na pozorną anonimowość oraz nadmierną ufność. Omówiono również odpowiedzialność karaną za czyny zabronione popełniane w sieci.

 

W działaniach wzięła udział młodzież z klas maturalnych ok. 90 uczniów. Problematykę  dotyczącą zagrożeń w sieci Internet przedstawili eksperci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu oraz Kurator Sądowy Sądu Okręgowego w Poznaniu. 

 

Mając na celu bezpieczeństwo w sieci, funkcjonariusze cyklicznie będą realizować ,,Dni bezpieczeństwa” na terenie województwa wielkopolskiego przez wizyty policjantów, kuratorów sądowych, wolontariuszy Fundacji Banku Zachodniego WBK oraz przedstawicieli innych instytucji, wchodzących w skład ,,Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych”.

 

 

Please reload

OBSERWATORIUM ZAGROŻEŃ

DLA LUDZI MŁODYCH

Sekretariat Obserwatorium jest obsługiwany przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Materiał wideo został wykorzystany dzięki uprzejmości firmy Fly Promotion

ul. Słowackiego 17/11, Poznań (60-822)

tel/fax 61 663 02 21

sekretariat@ppbw.pl