Dzień Bezpieczeństwa w Zespole Szkół Komunikacji w Poznaniu

27.11.2018

W dniu 23 listopada 2018 roku w Zespole Szkół Komunikacji im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu odbył się Dzień Bezpieczeństwa pod hasłem „Dopalacze niszczą życie”. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu przy współpracy z Zespołem Kuratorów Sądowych Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Ponad stu uczniów drugich klas ZSK w Poznaniu wzięło udział w spotkaniu edukacyjno-profilaktycznym, podczas którego swoje wystąpienia mieli dwaj funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, przedstawicielka Zespołu Kuratorów Sądowych z Poznania oraz reprezentant Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

 

Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się, czym są dopalacze i jakie są skutki ich zażywania. W ramach jednej z lekcji, która miała formę multimedialną, uczniowie wysłuchali opinii wielu ekspertów specjalizujących się w tym obszarze. Poruszona została także kwestia odpowiedzialności nieletnich przed sądem w kontekście środków psychoaktywnych wraz z wyjaśnieniem roli kuratora sądowego oraz jego nadzoru nad omawianymi przypadkami. W krótkiej prezentacji zaprezentowane zostały również działania profilaktyczne Polskiej Platformy Bezpieczeństwa Wewnętrznego, w tym prace nad autorskim programem „Bezpieczna Szkoła PPBW”.

 

Projekt pt. „Dopalacze niszczą życie” powstał w 2015 roku i jest skierowany do młodzieży, aby chronić ją przed zgubnymi skutkami zażywania dopalaczy. Działania realizowane są poprzez m.in. organizowanie spotkań z młodzieżą, prawnymi opiekunami i przedstawicielami środowisk pedagogicznych czy włączanie młodych ludzi w profilaktykę rówieśniczą.

 

Mając na celu bezpieczeństwo młodzieży zarówno w zakresie środków psychoaktywnych, jak i innych zagrożeń, Dni Bezpieczeństwa są inicjatywą, która jest cyklicznie organizowana w ramach „Obserwatorium zagrożeń dla ludzi młodych” na terenie województwa wielkopolskiego.

 

Please reload

OBSERWATORIUM ZAGROŻEŃ

DLA LUDZI MŁODYCH

Sekretariat Obserwatorium jest obsługiwany przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Materiał wideo został wykorzystany dzięki uprzejmości firmy Fly Promotion

ul. Słowackiego 17/11, Poznań (60-822)

tel/fax 61 663 02 21

sekretariat@ppbw.pl