Akcja KWP Poznań: Tramwajem wspólnie o bezpieczeństwie

19.06.2019

18 czerwca 2019 roku na ulice Poznania z zajezdni przy ul. Głogowskiej wyjechał specjalny tramwaj, którego pasażerami byli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu i poznańscy uczniowie – wolontariusze z klubu „4min4life”, którzy po raz kolejny wspólnie zorganizowali akcję promującą bezpieczeństwo w trakcie wakacji, udzielanie pierwszej pomocy, a także życie wolne od narkotyków i dopalaczy.

Tramwaj, którym po poznańskich ulicach przemieszczali się organizatorzy akcji, zatrzymywał się na przystankach, gdzie informowano pasażerów komunikacji miejskiej o zagrożeniach podczas wakacji, a także pokazywano, jak udzielać pierwszej pomocy. Rozdawano również tematyczne ulotki i poradniki.

 

Po kilku przystankach nietypowy tramwaj zatrzymał się przy ulicy Gwarnej. Odbyły się tam warsztaty dotyczące udzielania pierwszej pomocy prowadzone przez policyjnego ratownika medycznego i wolontariuszy „4min4life”. W działaniach czynnie brali udział uczniowie Zespołu Szkół Handlowych im. Bohaterów Poznańskiego Czerwca ‘56 w Poznaniu, a także dzieci i młodzież z innych poznańskich szkół. Uczestnicy mieli również okazję poćwiczyć uciski klatki piersiowej, a także możliwość przypomnienia i utrwalenia algorytmu do zastosowania podczas np. wypadku czy innego zdarzenia.

 

Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem zarówno wśród jej uczestników, jak i przechodniów, którzy chętnie się do niej włączali.

 

Organizatorzy akcji dziękują wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w przedsięwzięciu, w tym Fundacji Santander Bank Polska, członkom klubu „Policyjni KREWniacy”, reprezentantom Ośrodka Kuratorskiego pod Serduszkiem przy Sądzie Rejonowym Poznań Grunwald i Jeżyce, Ośrodkowi Kuratorskiemu nr 3 przy Sądzie Rejonowym Poznań Stare Miasto, przedstawicielom Sądu Okręgowego w Poznaniu, a w szczególności MPK Poznań za udostępnienie tramwaju do tak ważnej edukacyjnej akcji.

 

Please reload

OBSERWATORIUM ZAGROŻEŃ

DLA LUDZI MŁODYCH

Sekretariat Obserwatorium jest obsługiwany przez Polską Platformę Bezpieczeństwa Wewnętrznego

Materiał wideo został wykorzystany dzięki uprzejmości firmy Fly Promotion

ul. Słowackiego 17/11, Poznań (60-822)

tel/fax 61 663 02 21

sekretariat@ppbw.pl